عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد کنید

   

سوالات متداول

در صورتیکه سوالی برای شما مطرح شده است که در لیست سوالات متداول ما جای نگرفته است میتوانید با ارسال ایمیل به آدرس Moharer.Ali@gmail.com در اسرع وقت پاسخ آن را دریافت کنید.

لیستی از سؤالات

آزمون MSRT توسط اداره بورس و امور دانشجویان خارج وزارت علوم برگزار می شود. دانشجویان دکتری وزارت علوم جهت دفاع از رساله ی خود می بایست این مدرک را نیز ارائه نمایند.
سر فصل این آزمون سه مهارت شنیدار- گرامر (ساختار) و خواندن و درک مطلب میباشد. بخش شنیداری ۳۰ سوال ۱۵ دقیقه بخش ساختار ۳۰ سوال ۲۰ دقیقه بخش خواندن ۴۰ سوال ۴۰ دقیقه
آزمون در سال 10 بار برگزار می شود و شرکت در آزمون محدودیت ندارد و در صورت عدم قبولی در یک دوره می توان در دوره های بعدی نیز ثبت نام کرد.
نمره قبولی در آزمون 50 به بالااست که البته در مواردی بسته به دانشگاه مورد نظر متغیر است و از 45 تا 75 تغییر می کند.
تعداد 100 سوال می باشد: 30 سوال شنیداری (زمان پاسخگویی بعد از اتمام cd که معمولا" بین 30 تا 35 دقیقه می باشد) ، 30 سوال گرامر(زمان پاسخگویی 20 دقیقه) و 40 سوال درک مطلب (زمان پاسخگویی45 دقیقه ).ضمنا" دفترچه سوالات دو مرحله توزیع می شود بخش شنیداری جدا و در اول آزمون دفترچه بخش دوم و سوم بعد از اتمام شنیداری توزیع می گردد.
جهت کسب اطلاعات بیشتر به نشانی زیر مراجعه نمایید: http://msrt-exam.msrt.gov.ir
نتایج یک هفته تا 10 روز بعد از برگزاری آزمون اعلام و بعد از اعلام نتایج داوطلبان می توانند کارنامه را از پرو فایلشان قسمت دریافت کارنامه مشاهد و چاپ نمایند.
اصل کارت ملی -کارت ورود به آزمون -دو عدد مداد مشکی نرم-خودکار- پاک کن و تراش ضمنا" آوردن هر گونه لوازم صوتی - تلفن همراه -کیف جزوه و کتاب ممنوع می باشد.
ساعت ورود از ساعت 8/15 تا 9 صبح (بعد از ساعت فوق دربهای ورودی بسته خواهد شد و به هیچ عنوان داوطلبی نمی تواند وارد محل برگزاری ازمون شود) شروع آزمون ساعت 9/15 صبح توجه : اگر در تقویم آزمون زمان برگزاری آزمون عصر اعلام شود - ساعت برگزاری آزمون ساعت 15/15 و زمان ورود به محل آزمون از ساعت 14/15 تا15 می باشد.
می توانید رفرنسهای آزمون تافل و همچنین کتابهای تافل لانگمن- بارنز -کیت -cbt و تستهای تافل ibt و pbtرا مطالعه کنید.
داوطلباني كه بافرستادن فرد دیگری بجای خود و جعل مدارك هويتي سعي در گمراه نمودن مجريان آزمون نمايند و در آن شركت كنند و تخلف آنان (حتي پس از برگزاری آزمون ودريافت مدرك ) اثبات گردد، برابر مقررات برگزاري آزمون ها،به حراست و کمیته انظباطی دانشگاه محل تحصیل معرفی و مدارك مربوط به آنها باطل و از شركت در آزمون‌ به مدت 2 تا10سال محروم خواهند شد و با توجه به اينكه جعل هرگونه اسناد دولتي و استفاده از سند مجعول و شركت كردن به جاي داوطلب اصلي، برابر قانون مجازات اسلامي (تعزيرات مصوب 1375) جرم تلقي مي‌شود و مجازات كيفري به همراه خواهد داشت، اين گروه از متخلفان براي صدور احكام قضائي به مراجع قضائي معرفي مي‌گردند.
با توجه به اینکه سطح این آزمون تافل می باشد دانشجویانی که سطح متوسطه به بالا هستند در آزمون شانس بالاتری دارند و تنها جلسات نکته و تست را باید بگذرانند. کسانی که سطح زبانی متوسطه به پایین هستند باید در درجه ی اول به تقویت زبان و گذراندن کلاس های پیش نیاز بپردازند سپس با گذراندن کلاس های تست و آشنایی کامل در جلسه امتحان حاضر شوند.

سوالات دیگر؟

 
   
 

کلیه حقوق این وب سایت نزد مدیران آن محفوظ است.